Praktyki wirtualne w Koncernie IBM 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jerzy
czwartek, 11 sierpnia 2016 20:25

Praktyki wirtualne w Koncernie IBM 2016

W tym roku praktyki mc2 rozpoczną się 01 września 2016 roku. 05 września 2016 (poniedziałek) planujemy zorganizować spotkanie informacyjne, na którym - między innymi - zbierzemy dane od osób obecnych na sali. Godzinę i numer sali, w której odbędzie się spotkanie podamy za kilka dni.

Dla wygody praktykantów został już uruchomiony serwer poczty Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W trakcie trwania praktyk na ten adres można będzie przesyłać wszelkiego rodzaju pytania i wątpliwości, na które w krótkim czasie odpowiadać będzie ekspert z Koncernu IBM. W chwili obecnej można wysłać na ten adres krótki tekst informujący o chęci wzięcia udziału w praktykach mc2 (imię, nazwisko, numer albumu i nazwa Wydziału).

W 2016 roku wirtualne praktyki mc2 zostaną rozszerzone o materiały edukacyjne dotyczące wymienionych poniżej zagadnień:

• Big Data Solutions - główny materiał do modułu BigData;
  • AppScan (TK400) - pierwszy materiał do modułu Security;
  • WD602 - główny materiał do modułu Mobile Developer;
  • SPSS - główny materiał do modułu Business Analytics;
  • Prerequisites - SQL and DB2 essentials - materiały pomocnicze do modułów Mobile, Security i BigData;
  • WA8551 - dodatkowy obraz przydatny głównie w module Mobile Developer (zawiera serwer aplikacyjny);
  • DB2 9.7 - certificate - obraz potrzebny do przygotowania się do egzaminu z DB2 (dla chętnych).

Doświadczenie z poprzednich lat podpowiada, że Security i Mobile będą się cieszyć zdecydowanie największym powodzeniem.

W 2016 roku wirtualne praktyki mc2 zakończą się nieobowiązkowymi sesjami certyfikacyjnymi.

Wstępny harmonogram:

Rozpoczęcie praktyk

Data: 5.09 (czwartek)

Opis: Spotkanie we Wrocławiu z uczestnikami programu.

Zostanie omówiony program praktyk i szczegóły jego przebiegu. Warunki zaliczenia poszczególnych faz. Omówiony zostanie system rejestracji.

Rejestracja uczestników praktyk

Data: 1-10.09

Opis: Uczestnicy praktyk otrzymają dostęp do systemów: części teoretycznej, części praktycznej oraz systemu egzaminacyjnego. Będą proszeni o zalogowanie się oraz wykonanie ćwiczeń wstępnych.

Faza edukacyjna

Data: 5-21.09

Opis: Uczestnicy zapoznają się z materiałami w portalu edukacyjnym oraz przerabiają ćwiczenia w chmurze edukacyjnej.

Przygotowanie do egzaminów

Data: 22-29.09

Opis: Uczestnicy otrzymują dostęp do systemu certyfikacyjnego i mogą wielokrotnie przystąpić do egzaminu on-line. Pozytywny wynik umożliwia wzięcie udziału w oficjalnym egzaminie.

Egzamin certyfikacyjny

Data: 30.09 (czwartek)

Opis: Uczestnicy zdają egzamin certyfikacyjny z wybranego obszaru. Egzamin będzie przeprowadzony na uczelni, konkretna sala zostanie podana w późniejszym terminie.

Mid-term checkpoint

Data: początek października (data i miejsce zostaną podane w późniejszym terminie)

Opis: Spotkanie ze studentami. Omówienie fazy projektowej oraz warunków jej zaliczenia.

Faza projektowa

Data: 1-14.10

Opis: Studenci przygotowują prezentację z opisem planowanego projektu.

Peer-Assessment

Data: 15-20.10

Opis: Studenci pracują z wykorzystaniem Peer Assesment Tool.

Ceremonia zakończenia praktyk

Data: ok. 27.10

Opis: Spotkanie ze studentami. Przyznanie wyróżnień. Wręczenie dyplomów oraz zaświadczeń o ukończeniu praktyk.

Poprawiony: czwartek, 11 sierpnia 2016 21:28

lis Grudzień 2018 sty